Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 2 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 12V (Max), 7V (Max) |
| Voltage – Breakdown (Min) | 13.3V, 7.5V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 26V, 14V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 17A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | 400W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | RS-485 |
| Capacitance @ Frequency | 75pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Base Product Number | CDSOT23 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.