Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors |
| Series | Impact |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Connector Usage | Backplane |
| Connector Type | Header, Male Pins |
| Connector Style | Impact |
| Number of Positions | 72 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Pitch | 0.075″ (1.91mm) |
| Number of Rows | 9 |
| Number of Columns | 8 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination | Press-Fit |
| Contact Layout, Typical | 48 Signal, 24 Ground |
| Features | – |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 0.75A |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Voltage Rating | 30VAC/DC |
| Base Product Number | 2057762 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.