Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol ICC (FCI) |
| Series | DWR, CoolPower® |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Connector Usage | Backplane |
| Connector Type | Header, Male Pins |
| Connector Style | Drawer |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Pitch | 0.289″ (7.35mm) |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Columns | 2 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination | Screw |
| Contact Layout, Typical | 2 Power |
| Features | Board Guide |
| Contact Finish | Silver |
| Contact Finish Thickness | 200.0µin (5.08µm) |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 60A |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Voltage Rating | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.