Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 6.2 V |
| Tolerance | ±9.68% |
| Power – Max | 700 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 60 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 3 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123F |
| Supplier Device Package | S-FLAT (1.6×3.5) |
| Base Product Number | CRY62 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.