Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | KDZ |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Last Time Buy |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 39.2 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 1 W |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 27 V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123F |
| Supplier Device Package | PMDU |
| Base Product Number | KDZTR36 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.