Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Diotec Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 12 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 2 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 4 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 9.5 V |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-213AB, MELF |
| Supplier Device Package | DO-213AB (MELF) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.