Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | BZX38450-Q |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 5.1 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 300 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 60 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 3 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TA) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 |
| Supplier Device Package | SOD-323 |
| Base Product Number | BZX38450 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.