Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Melexis Technologies NV |
| Series | Triaxis® |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | Hall Effect |
| Axis | X, Y, Z |
| Output Type | I2C, SPI |
| Sensing Range | – |
| Voltage – Supply | 2.2V ~ 3.6V |
| Current – Supply (Max) | 4mA |
| Current – Output (Max) | 100µA |
| Resolution | 16 b |
| Bandwidth | 10Hz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Features | – |
| Supplier Device Package | 16-QFN (3×3) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Base Product Number | MLX90393 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.