Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | E-Switch |
| Series | ULV8 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Type | Anti-Vandal, Illuminated |
| Circuit | DPST-NC + SPDT |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC) |
| Voltage Rating – AC | 250 V |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Actuator Marking | No Marking |
| Color – Actuator/Cap | Gray |
| Illumination Type, Color | LED, Red |
| Illumination Voltage (Nominal) | 3 VAC |
| Termination Style | PC Pin |
| Ingress Protection | IP67 – Dust Tight, Waterproof |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 25.00mm Dia |
| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Base Product Number | ULV8 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.