Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors |
| Series | MULTIGIG RT |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Connector Usage | Backplane |
| Connector Type | Receptacle, Female Blade Sockets |
| Connector Style | – |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Pitch | – |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Columns | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination | Press-Fit |
| Contact Layout, Typical | 4 Power |
| Features | – |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 50.0µin (1.27µm) |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Voltage Rating | 250V |
| Base Product Number | 1410270 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.