Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors |
| Series | Elcon Mini |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Connector Usage | – |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Connector Style | – |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Positions Loaded | – |
| Pitch | 0.224″ (5.70mm) |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Columns | – |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | Crimp |
| Contact Layout, Typical | 3 Power |
| Features | Pull Tab |
| Contact Finish | Silver |
| Contact Finish Thickness | 3.00µin (0.076µm) |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 35A |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage Rating | 400V |
| Base Product Number | 2204534 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.