Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 24 |
| Sampling Rate (Per Second) | 15 |
| Number of Inputs | 8 |
| Input Type | Differential, Single Ended |
| Data Interface | SPI |
| Configuration | MUX-PGA-ADC |
| Ratio – S/H:ADC | – |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | Sigma-Delta |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | 2.7V ~ 3.3V, 5V |
| Voltage – Supply, Digital | 2.7V ~ 5.25V |
| Features | PGA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 210°C |
| Package / Case | 20-CDIP (0.300″, 7.62mm) Window |
| Supplier Device Package | 20-CDIP |
| Mounting Type | Through Hole |
| Base Product Number | ADS1243 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.