Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | PulSAR® |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 16 |
| Sampling Rate (Per Second) | 1M |
| Number of Inputs | 2 |
| Input Type | Pseudo-Differential |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Configuration | S/H-ADC |
| Ratio – S/H:ADC | 1:1 |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Architecture | SAR |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | 2.375V ~ 2.625V |
| Voltage – Supply, Digital | 2.375V ~ 2.625V |
| Features | Simultaneous Sampling |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | 20-SSOP (0.154″, 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-QSOP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD7902 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.