Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | iCMOS®, PulSAR® |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 16 |
| Sampling Rate (Per Second) | 250k |
| Number of Inputs | 1 |
| Input Type | Differential |
| Data Interface | SPI, Parallel, DSP |
| Configuration | S/H-ADC |
| Ratio – S/H:ADC | 1:1 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | SAR |
| Reference Type | External, Internal |
| Voltage – Supply, Analog | 5V |
| Voltage – Supply, Digital | 5V |
| Features | True Bipolar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7×7) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD7610 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.