Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 16 |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Settling Time | 6µs (Typ) |
| Output Type | Voltage – Buffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | Parallel |
| Reference Type | Internal |
| Voltage – Supply, Analog | ±11.4V ~ 16.5V |
| Voltage – Supply, Digital | ±11.4V ~ 16.5V |
| INL/DNL (LSB) | -, ±4 (Max) |
| Architecture | R-2R |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295″, 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Mounting Type | Surface Mount |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.