Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Number of Bits | 12 |
| Number of D/A Converters | 4 |
| Settling Time | 10µs |
| Output Type | Voltage – Buffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | Parallel |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | 4.5V ~ 5.5V, ±11.4V ~ 16.5V |
| Voltage – Supply, Digital | 4.5V ~ 5.5V, ±11.4V ~ 16.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.25, ±0.5 (Max) |
| Architecture | R-2R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 28-CDIP (0.600″, 15.24mm) |
| Supplier Device Package | 28-CDIP |
| Mounting Type | Through Hole |
| Base Product Number | AD664 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.