Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | TrimDAC® |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 8 |
| Number of D/A Converters | 12 |
| Settling Time | 600ns (Typ) |
| Output Type | Voltage – Unbuffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | SPI |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.5, ±0.25 |
| Architecture | R-2R |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295″, 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD8804 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.