Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 10 |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Settling Time | 12µs |
| Output Type | Voltage – Buffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | I2C |
| Reference Type | Internal, Supply |
| Voltage – Supply, Analog | 1.71V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply, Digital | 1.71V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±1, ±1 |
| Architecture | String DAC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 8-WSON (2×2) |
| Mounting Type | Surface Mount |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.