Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 12 |
| Number of D/A Converters | 8 |
| Settling Time | 8.5µs |
| Output Type | Voltage – Buffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±2, +0.15/-0.09 |
| Architecture | String DAC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-WQFN (4×4) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | DAC128S085 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.