Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Type | Capacitance-to-Digital Converter |
| Number of Channels | 2 |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Sampling Rate (Per Second) | – |
| Data Interface | Serial |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Voltage – Supply | 2.7V ~ 5.25V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173″, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Base Product Number | AD7746 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.