Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Series | MPC8xx |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Obsolete |
| Core Processor | MPC8xx |
| Number of Cores/Bus Width | 1 Core, 32-Bit |
| Speed | 50MHz |
| Co-Processors/DSP | Communications; CPM |
| RAM Controllers | DRAM |
| Graphics Acceleration | No |
| Display & Interface Controllers | – |
| Ethernet | 10Mbps (1) |
| SATA | – |
| USB | – |
| Voltage – I/O | 3.3V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 95°C (TA) |
| Security Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 256-BBGA |
| Supplier Device Package | 256-PBGA (23×23) |
| Additional Interfaces | HDLC/SDLC, PCMCIA, SPI, UART |
| Base Product Number | MPC85 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.