Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Series | NuMicro™ M467 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M4F |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 200MHz |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, IrDA, LINbus, QEI, QSPI, SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, Crypto – AES, DMA, I2S, LCD, LVD, LVR, POR, PWM, SHA, TRNG, WDT |
| Number of I/O | 44 |
| Program Memory Size | 1MB (1M x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 512K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.7V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 20x12b SAR; D/A 2x12b |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (7×7) |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Base Product Number | M467 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.