Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Series | NuMicro ML51 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Core Processor | 8051 |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 24MHz |
| Connectivity | I2C, SmartCard, SPI, UART/USART |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LVR, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 43 |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 4K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 10x12b SAR |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7×7) |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Base Product Number | ML51LD1 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.