Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | i.MX |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M33 |
| Core Size | 32-Bit Dual-Core |
| Speed | 200MHz |
| Connectivity | eMMC/SD/SDIO, I2C, LINbus, SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals | DMA, I2S, LCD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 136 |
| Program Memory Size | 192KB (192K x 8) |
| Program Memory Type | ROM |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 5M x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.71V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 10x12b |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 249-FOWLP (7×7) |
| Package / Case | 249-WFBGA |
| Base Product Number | MIMXRT595 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.