Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | RT1024 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M7 |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 500MHz |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, MMC/SD/SDIO, SAI, SPDIF, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 90 |
| Program Memory Size | 4MB (4M x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 256K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.15V ~ 1.3V |
| Data Converters | A/D 19x12b |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Operating Temperature | 0°C ~ 95°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 144-LQFP (20×20) |
| Package / Case | 144-LQFP |
| Base Product Number | MIMXRT1024 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.