Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | RT-600 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M33 |
| Core Size | 32-Bit Dual-Core |
| Speed | 300MHz |
| Connectivity | EBI/EMI, I2C, MMC/SD/SDIO, SPDIF, SPI, UART/USART, USB2.0 OTG |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 96 |
| Program Memory Size | – |
| Program Memory Type | External Program Memory |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 4.5M x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.71V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 12x12b SAR |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C (TA) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 176-VFBGA (9×9) |
| Package / Case | 176-VFBGA |
| Base Product Number | MIMXRT685 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.