Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Circuit | SPDT – Open/Closed |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Number of Circuits | 2 |
| On-State Resistance (Max) | 700mOhm |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 3mOhm |
| Voltage – Supply, Single (V+) | 5V ~ 40V |
| Voltage – Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 22V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 415ns, 397ns |
| -3db Bandwidth | 84MHz |
| Charge Injection | -2.1nC |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 67pF, 134pF |
| Current – Leakage (IS(off)) (Max) | 12.5nA |
| Crosstalk | -84dB @ 100kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad, CSP |
| Supplier Device Package | 16-LFCSP-WQ (4×4) |
| Base Product Number | ADG6436 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.