Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Not For New Designs |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 5.1 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 150 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 60 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 800 mV |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Base Product Number | TSZU52 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.