Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Series | – |
| Packaging | Cut Tape (CT), Tape & Box (TB) |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 2.5A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 2.5 A |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 2.5 µA @ 600 V |
| Capacitance @ Vr, F | 45pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Supplier Device Package | DO-15 |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | RL255 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.