Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Powerex Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 800 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 600A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.19 V @ 1800 A |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 40 mA @ 800 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | POW-R-BLOK™ Module |
| Supplier Device Package | POW-R-BLOK™ Module |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.