Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | ECOPACK®2 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 1000 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 3A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7 V @ 3 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 75 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 1000 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-221AA, SMB Flat Leads |
| Supplier Device Package | SMBflat |
| Operating Temperature – Junction | -40°C ~ 175°C |
| Base Product Number | STTH310 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.