Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | – |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 4500 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 1710A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 4.2 V @ 2500 A |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 150 mA @ 4500 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | DO-200AE |
| Supplier Device Package | – |
| Operating Temperature – Junction | 0°C ~ 140°C |
| Base Product Number | D1331SH45 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.