Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 125 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 150mA |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 920 mV @ 100 mA |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 3 µs |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 1 nA @ 125 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Grade | Military |
| Qualification | MIL-S-19500-241 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Supplier Device Package | DO-204AH (DO-35) |
| Operating Temperature – Junction | -65°C ~ 175°C |
| Base Product Number | 1N3595 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.