Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | IXYS |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 60A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 600 mV @ 60 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 10 mA @ 45 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-247-2 |
| Supplier Device Package | TO-247AD |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | DSS60 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.