Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Last Time Buy |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 5A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.3 V @ 5 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 95 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 600 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-201AD, Axial |
| Supplier Device Package | DO-201AD |
| Operating Temperature – Junction | 175°C (Max) |
| Base Product Number | STTH5 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.