Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 120A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 870 mV @ 120 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 2 mA @ 100 V |
| Capacitance @ Vr, F | 3000pF @ 5V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SPD-3A |
| Supplier Device Package | SPD-3A |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | 123SPC |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.