Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 500mA |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 460 mV @ 500 mA |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 75 µA @ 40 V |
| Capacitance @ Vr, F | 35pF @ 10V, 1MHz |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1006 Metric) |
| Supplier Device Package | 2-DSN (1×0.6), (0402) |
| Operating Temperature – Junction | -40°C ~ 150°C |
| Base Product Number | NSVR05 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.