Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 200mA |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 2.2 V @ 200 mA |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 600 V |
| Capacitance @ Vr, F | 5pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-SMD, Flat Leads |
| Supplier Device Package | TUMD2SM |
| Operating Temperature – Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | RFU02 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.