Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 1A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 460 mV @ 1 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 63 µA @ 40 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-216AA |
| Supplier Device Package | STmite (DO-216AA) |
| Operating Temperature – Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | STPS1 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.