Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 400 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 3A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 3 A |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 400 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Supplier Device Package | Axial |
| Operating Temperature – Junction | -65°C ~ 150°C |
| Base Product Number | 1N5404 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.