Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol LTW |
| Series | ZCONNECT |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| Flat Flex Type | FFC, FPC |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Connector/Contact Type | Contacts, Bottom |
| Number of Positions | 20 |
| Pitch | 0.071″ (1.80mm) |
| Termination | Solder |
| FFC, FCB Thickness | – |
| Height Above Board | 0.311″ (7.90mm) |
| Locking Feature | – |
| Cable End Type | – |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Actuator Material | – |
| Features | Board Guide, Solder Retention |
| Voltage Rating | 120V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Material Flammability Rating | – |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Contact Finish Thickness | – |
| Housing Color | Black |
| Actuator Color | – |
| Mating Cycles | – |
| Base Product Number | ZA-20BFRS |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.