Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Jameco Electronics |
| Series | RV122F |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 100k |
| Tolerance | ±5% |
| Power (Watts) | 0.04W |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Logarithmic |
| Number of Gangs | 2 |
| Adjustment Type | Top Adjustment |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | 360° |
| Resistive Material | Carbon |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Type | Flatted |
| Actuator Length | 0.591″ (15.00mm) |
| Actuator Diameter | 0.236″ (6.00mm) |
| Bushing Thread | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size – Body | Round – 0.488″ Dia (12.40mm) |





Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.