Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns Inc. |
| Series | Pro Audio 51 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 100k |
| Tolerance | ±10% |
| Power (Watts) | 1W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | Sealed |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C |
| Rotation | 290° |
| Resistive Material | Cermet |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Type | Slotted |
| Actuator Length | 0.750″ (19.05mm) |
| Actuator Diameter | 0.250″ (6.35mm) |
| Bushing Thread | 3/8-32 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Rectangular – 0.521″ x 0.492″ Face (13.25mm x 12.50mm) |
| Base Product Number | 51AAD |




Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.