Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | ETI Systems |
| Series | HSM22 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Tolerance | ±0.5% |
| Power (Watts) | – |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | 360° |
| Resistive Material | – |
| Termination Style | Wire Leads |
| Actuator Type | Flatted |
| Actuator Length | 0.910″ (23.11mm) |
| Actuator Diameter | 0.236″ (6.00mm) |
| Bushing Thread | M10 x 0.75 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 0.885″ Dia (22.48mm) |




Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.