Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns Inc. |
| Series | Knobpot® 3610 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 1k |
| Tolerance | ±5% |
| Power (Watts) | 1.5W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 10.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Rotation | 3600° |
| Resistive Material | Wirewound |
| Termination Style | Solder Hook |
| Actuator Type | Knob |
| Actuator Length | 0.740″ (18.80mm) |
| Actuator Diameter | 0.875″ (22.23mm) |
| Bushing Thread | – |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 1.240″ Dia (31.50mm) |
| Base Product Number | 3610S |



Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.