Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | MCT – Precision |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Resistance | 100 Ohms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Thin Film |
| Features | Anti-Sulfur |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Ratings | – |
| Size / Dimension | 0.061″ L x 0.033″ W (1.55mm x 0.85mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.022″ (0.55mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | – |
| Base Product Number | MCT0603 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.