Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | PSR |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Resistance | 0.1 mOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 15W |
| Composition | Metal Element |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense |
| Temperature Coefficient | 200/ ±50ppm/°C |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | 5931 |
| Ratings | – |
| Size / Dimension | 0.591″ L x 0.305″ W (15.00mm x 7.75mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.083″ (2.11mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.