Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | VPG Foil Resistors |
| Series | VFCP |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Last Time Buy |
| Resistance | 1 kOhms |
| Tolerance | ±0.01% |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Size / Dimension | 0.079″ L x 0.049″ W (2.01mm x 1.24mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.025″ (0.64mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.