Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSHP2818 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Resistance | 100 mOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 10W |
| Composition | Metal Element |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | 2818 |
| Ratings | – |
| Size / Dimension | 0.280″ L x 0.181″ W (7.10mm x 4.60mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.069″ (1.75mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.