Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay Dale |
| Series | RCP |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Resistance | 50 Ohms |
| Tolerance | ±2% |
| Power (Watts) | 2.4W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C |
| Operating Temperature | -65°C ~ 155°C |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Size / Dimension | 0.122″ L x 0.060″ W (3.10mm x 1.52mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.025″ (0.64mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.